تور لحظه آخری آسمان

سیذارتا گشت

تلفن : 86019180-021

جایگاه گردشگری ایران

طبق گزارشی که در سال ۲۰۱۷ توسط مجمع جهانی اقتصاد منتشر شد، ایران توانست بالاترین رتبه را در شاخص رقابت پذیری قیمت گردشگری بدست آورد و جلوتر از کشورهای دیگر قرار بگیرد و به عبارت دیگر، ایران با ۲۱ پله صعود، به عنوان ارزانترین مقصد سفر و گردشگری، شناخته شد

طبق گزارش ارائه شده در سال ۲۰۱۷، ایران ۶.۶۶ امتیاز در شاخص رقابت پذیری قیمت گردشگری بدست آورده است و رتبه ی اول را بدست آورد و جلوتر از کشورهایی مثل مصر، مالزی، عربستان، روسیه، ترکیه، یونان، اسپانیا، کانادا، آمریکا و فرانسه قرار گرفت.

شاخص رقابت پذیری قیمت گردشگری، با معیارهایی مثل قیمت هتل بر اساس دلار آمریکا، شاخص برابری قدرت خرید، مالیات بلیط هواپیما و هزینه های فرودگاهی تعیین می شود.

بعضی از کارشناس ها بر این باورند که هزینه ی تورهای گردشگری ایران در مقایسه با کشورهای همسایه بیشتر است که این خود باعث نوسان هزینه ی گردشگری می شود اما گام هایی که ایران در مدت های اخیر برداشته، باعث شده تا رتبه ایران به ۸۹ برسد و این رتبه در آینده ای نه چندان دور با خرید هواپیما و نوسازی قسمت های دریایی و ریلی، باعث جذب گردشگران بیشتری می شود.

از سال ۱۳۸۹ که ایران وارد این رتبه بندی ها شد، توانسته از رتبه ی ۱۱۴ جهان، خود را با ۲۱ پله صعود به رتبه ی ۹۱ برساند. یکی از کمپانی های معتبر در گزارشی که درباره ی رشد صنعت گردشگری بود، درباره ایران نوشته بود: ایران با دیپلماسی لبخند، توانسته گردشگران بیشتری نسبت به گذشته جذب کند و در حال اثبات خود به عنوان یک مقصد گردشگری رو به رشد است.

در سال های اخیر ایران توانسته است با همه ی کمبودهایی که وجود داشته، نگاه و تصور اشتباهی که درباره ی آن در کشورهای دیگر رایج است را تا حد زیادی خنثی کند.

خیابان بهشتی، بین اندیشه و سهروردی، پلاک 86 طبقه اول واحد اول.

021-86019180

info@sizartagasht.com

021-88417496